• Odwiedziło nas: 228971 osób
  • Do końca roku: 222 dni
  • Do wakacji: 30 dni
Środa, 2018-05-23
Imieniny:
Leoncjusza, Michała

SPOTKANIE Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ- WIZYTA PIELĘGNIAREK W GRUPIE " PROMYCZKI" I " PSZCZÓŁEK"

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » SPOTKANIE Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ- WIZYTA PIELĘGNIAREK W GRUPIE " PROMYCZKI" I " PSZCZÓŁEK"

SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

 

 

18 września 2014 roku , na terenie naszego przedszkola, odbyło się spotkanie z przedstawicielami służby zdrowia. W spotkaniu tym uczestniczyły dzieci z grupy II

" Promyczki" i grupy III " Pszczółki". Panie pielęgniarki porozmawiały z dziećmi na temat dbania o własne zdrowie oraz przybliżyły im  zawód który wykonują. Uświadomiły "maluchom" konieczność przyjmowania szczepionek i lekarstw. Zwróciły szczególną uwagę na częste i dokładne mycie rąk, gdyż wszelkie choroby zaczynają się właśnie od nich. Wizyta ta była bardzo ciekawa i z pewnością poszerzyła wiedzę dzieci na temat higieny osobistej, jak również pozwoliła pokonać strach przed wizytą u lekarza. Panie pielęgniarki podarowały dzieciom mydełka, aby zachęcić ich do dokładnego mycia rąk oraz chusteczki higieniczne w razie kataru. Każde dziecko otrzymało naklejki z napisem dzielny pacjent oraz lizaczki. Dzieci w podziękowaniu za wizytę i prezenty, zaśpiewały piosenkę i wręczyły bukiecik róż.

Opracowanie: szkolnastrona.pl