Sobota, 2017-11-18
Klaudyny, Romana

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » SPOTKANIE Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ- WIZYTA PIELĘGNIAREK W GRUPIE " PROMYCZKI" I " PSZCZÓŁEK"

SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

18 września 2014 roku , na terenie naszego przedszkola, odbyło się spotkanie z przedstawicielami służby zdrowia. W spotkaniu tym uczestniczyły dzieci z grupy II

" Promyczki" i grupy III " Pszczółki". Panie pielęgniarki porozmawiały z dziećmi na temat dbania o własne zdrowie oraz przybliżyły im  zawód który wykonują. Uświadomiły "maluchom" konieczność przyjmowania szczepionek i lekarstw. Zwróciły szczególną uwagę na częste i dokładne mycie rąk, gdyż wszelkie choroby zaczynają się właśnie od nich. Wizyta ta była bardzo ciekawa i z pewnością poszerzyła wiedzę dzieci na temat higieny osobistej, jak również pozwoliła pokonać strach przed wizytą u lekarza. Panie pielęgniarki podarowały dzieciom mydełka, aby zachęcić ich do dokładnego mycia rąk oraz chusteczki higieniczne w razie kataru. Każde dziecko otrzymało naklejki z napisem dzielny pacjent oraz lizaczki. Dzieci w podziękowaniu za wizytę i prezenty, zaśpiewały piosenkę i wręczyły bukiecik róż.