• Odwiedziło nas: 198900 osób
Niedziela, 2017-06-25
Łucji, Witolda

GRUPA II " PROMYCZKI" - UCZY SĘ BEZPIECZNIE PORUSZAĆ W RUCHU DROGOWYM

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » GRUPA II " PROMYCZKI" - UCZY SĘ BEZPIECZNIE PORUSZAĆ W RUCHU DROGOWYM

Dzieci z grupy II " Promyczki" wzbogacając swoją wiedzę na temat " Bezpieczny Przedszkolak w domu, przedszkolu i na drodze" wybrały sie na spacer, na którym mogły sprawdzić swoje umiejętności w poruszaniu się po drodze. Przechodząc na drugą stronę ulicy, na przejściu dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej, prawidłowo rozglądały się czy nie nadjeżdża samochód. Na przejściu  z sygnalizacją świetlną, zwracały uwagę na kolor światła. Grupę prowadziły i zamykały dzieci w specjalnych odblaskowych kamizelkach. W kolejnym dniu dzieci wybrały się na wycieczkę do Miasteczka Ruchu Drogowego w Gimnazjum nr 2, gdzie w formie zabawy, mogły samodzielnie ,przechodzić na drugą stronę jezdni, utrwalać poznane znaki drogowe oraz zastosować w praktyce 5 zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.