• Odwiedziło nas: 208949 osób
Poniedziałek, 2017-10-23
Edwarda, Marleny

"PROMYCZKI"ZWIEDZAJĄ ŚREDNIOWIECZNY GRÓD W BRZEŹNIKU

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » "PROMYCZKI"ZWIEDZAJĄ ŚREDNIOWIECZNY GRÓD W BRZEŹNIKU

"PROMYCZKI"ZWIEDZAJĄ ŚREDNIOWIECZNY GRÓD W BRZEŹNIKU

07 października 2014 roku grupa II " Promyczki" wybrała się na pierwszą wycieczkę autokarową do Brzeźnika- Średniowiecznego Grodu. Tam u wrót grodu przywitały nas zwierzątka oraz panie ubrane w starodawne stroje. Panie oprowadziły dzieci po kolejnych chatach i w dostępny sposób opowiedziały o codziennym życiu ludzi żyjących w dawnych czasach. Mogliśmy zobaczyć ubiór, naczynia, narzędzia pracy, wyposażenie i wygląd chat, a także spróbować wydoić krówkę. Następnie dzieci uczestniczyły w trzech warsztatach: ceramicznym i kulinarnym. Własnoręcznie lepiły z gliny kubeczki, które zabrały ze sobą do domu.Przy pomocy kamienia tarły ziarenka pszenicy i robiły mąkę oraz wyrabiały ciasto na podpłomyki. Te z kolei zostały upieczone na ogniu i wykwintnie smakowały posmarowane dżemem. Po tak pracowitej części dnia przyszedł czas na kiełbaski z grilla. Po posiłku nastał czas na zabawę. Przy muzyce średniowiecznej uczyliśmy się tańca oraz braliśmy udział w zabawach z tamtego okresu: walka na worki, polowanie na niedźwiedzia, jazda na koniku, tor przeszkód. Miłym akcentem na zakończenie naszego pobytu były urodzinki Paulinki, która po wysłuchaniu życzeń i odśpiewaniu sto lat! poczęstowała wszystkich ciasteczkami. Szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.