• Odwiedziło nas: 198915 osób

POWITANIE WIOSNY

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » POWITANIE WIOSNY

POWITANIE WIOSNY

20 marca – w pierwszy dzień astronomicznej wiosny, a ostatni kalendarzowej zimy, w naszym przedszkolu było głośno, radośnie i kolorowo. Wszystkie przedszkolne grupy zebrały się u starszaków by wiosennym koncertem przywitać wyczekaną, nową porę roku. Na spotkanie dzieci przybyły w strojach przygotowanych przez rodziców, z bukietami wiosennych kwiatów w dłoniach.
Zgodnie z tradycją naszego przedszkola należało jeszcze pożegnać zimę. Dzieci z symboliczną Marzanną wyruszyły barwnym korowodem ulicami miasta. W tym roku, wyprawa była naprawdę pouczająca i pełna emocji. Oprócz odnalezienia pierwszych oznak wiosny - kwitnących krokusów, mieliśmy okazję podziwiać niecodzienne zjawisko astronomiczne, jakim jest zaćmienie słońca. Nad „Stawem Miejskim” natomiast, dyskretnie obserwowaliśmy łabędzia dzielnie strzegącego gniazda, w którym wypatrzyliśmy jajo.