• Odwiedziło nas: 208905 osób

PRZEDSZKOLAKI W AFRYKARIUM

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » PRZEDSZKOLAKI W AFRYKARIUM

AFRYKARIUM

10 kwietnia 2015 r. „Krasnoludki” i " Pszczółki" wybrały się na wycieczkę autokarową do Wrocławia. To był dzień pełen atrakcji i niecodziennych doświadczeń. Rozpoczęliśmy wyprawę od słodkich warsztatów w najmniejszej na świecie fabryce słodyczy „Manufakturze Cukier – Lukier”. Na własne oczy zobaczyliśmy jak powstają cukierki i lizaki, które wytwarzane są ręcznie z dodatkiem naturalnych barwników, aromatów owocowych i olejków. Mieliśmy również okazję sami wykonać przepięknego, kolorowego lizaka. Po słodkiej zabawie wyruszyliśmy do Afrykarium - unikatowego na skalę światową kompleksu przedstawiającego różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Ogromne, niezapomniane wrażenie zrobiły na nas zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich i Dżunglę dorzecza Kongo.