• Odwiedziło nas: 198912 osób
Niedziela, 2017-06-25
Łucji, Witolda

I Bolesławiecka Przedszkoliada Piłkarska z Football Academy

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » I Bolesławiecka Przedszkoliada Piłkarska z Football Academy

We wtorek, 02 czerwca odbyła się I Bolesławiecka Przedszkoliada Piłkarska z Football Academy Bolesławiec pod Honorowym Patronatem Pana Piotra Romana Prezydenta Miasta Bolesławiec. W tym dniu na stadionie miejskim zameldowało się blisko 180 przedszkolaków którzy poznawali tajniki piłkarskiego fachu poprzez uczestnictwo w zabawach przygotowanych przez sztab szkoleniowy FA Bolesławiec. Na najmłodszych czekały tory przeszkód oraz mini turniej piłki nożnej.
W przedszkoliadzie udział wzięły przedszkola z całego Miasta Bolesławiec, które tworząc 10-osobowe zespoły musiały stawić czoła pięciu torom przeszkód, które wymagały dobrej koordynacji, zwinności, ale przede wszystkim chęci do wspólnej zabawy. Za nim przystąpiliśmy do piłkarskiej zabawy, wszystkich uczestników przywitali Pan Kornel Filipowicz Wiceprezydent Miasta Bolesławiec, Pani Beata Sulska Naczelnik Wydziału Społecznego, Pan Zbigniew Kowalczyk Dyrektor MOSiR Bolesławiec, oraz Damian Sawczak menadżer Football Academy Bolesławiec.

Po uroczystym otwarciu nastąpiło iście piłkarskie święto bolesławieckich przedszkolaków.
Pierwszy tor przeszkód wymagał szybkiego biegu na wyznaczonym dystansie oraz wymagał zademonstrowania swoich możliwości koordynacyjnych na lasce gimnastycznej oraz kole hula-hop. Drugi tor przeszkód został wzbogacony o płotki 15-centymetrowe oraz stojaki imitujące obrońcę, którego trzeba było ominąć.
Najbardziej zaawansowane okazały się ostatnie trzy tory, które wymagały nie tylko umiejętnego przejścia pod poprzeczką, ale także pokonanie drabinek koordynacyjnych, które dla wielu były totalnym novum, aczkolwiek... wszyscy poradzili sobie doskonale.
Równocześnie z torami przeszkód na dwóch boiskach rozgrywany był mini turniej 6 latków, w którym udział wzięło 10 przedszkolnych reprezentacji. Zawodnicy rozegrali łącznie 28 meczy strzelając blisko 40 bramek, ale ostatecznie nie było klasyfikacji końcowej.
Całość imprezy zwieńczyło wręczenie pamiątkowych medali, pucharów oraz dyplomów dla wszystkich uczestników ufundowane przez Pana Piotra Romana Prezydenta Miasta Bolesławiec. Nagrody wręczyli Dykretor MOSiR Bolesławiec Pan Zbigniew Kowalczyk oraz Państwo Kraśniccy właściciele firmy KM_Consulting wspierającej przedszkoliadę.
Całą imprezę sprawnie przeprowadził jak i komentował Damian Sawczak menadżer Football Academy Bolesławiec, którego wspierali trenerzy FA Grzegorz Kmiecik, Marcin Zauer, Krzysztof Skrzypek i Alicja Bender, oraz pracownicy MOSiR Bolesławiec.

Pełna fotorelacja: http://www.footballacademy.pl/aktualnosci-18976-FOTO_I_BOLESLAWIECKA_PRZEDSZKOLIADA_PILKARSKA_2015-szkolka-pilkarska

Organizator: Football Academy Bolesławiec
Współorganizator: MOSiR Bolesławiec

Sponsor: firma  KM-Consulting www.km-consulting.pl

Foto: www.fotopestka.pl

Całość może podsumować jedno słowo: genialnie!