• Odwiedziło nas: 208900 osób
Poniedziałek, 2017-10-23
Edwarda, Marleny

"Promyczki" w PP Straży Pożarnej w Zgorzelcu

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » "Promyczki" w PP Straży Pożarnej w Zgorzelcu

27 października gr. III ' Promyczki" udała się na pierwszą w tym roku wycieczkę autokarową do PP Straży Pożarnej w Zgorzelcu. Na miejscu dzieci ubrały strażackie mundury i hełmy, a Krzysiu dzwonkiem dał sygnał do rozpoczęcia zajęć. Pan Grzegorz zapoznał dzieci z prezentacją multimedialną na temat zasad bezpieczeństwa, a następnie jedna grupa kolorowała obrazki , a druga udała się na praktyczne zajęcia do przygotowanych w tym celu pomieszczeń. Dzieci poznały zagrożenia pożarowe w domu - w kuchni, w pokoju, podczas prac domowych przy użyciu sprzętu elektrycznego. zauważyły również, że w każdym z tych pomieszczeń była czujka dymu, a pan Strażak wyjaśnił dzieciom dlaczego to urządzenie jest tak ważne. Dużą atrakcją było wejście do spalonego pokoju. Sztuczne zadymienie tego pomieszczenia wywołało w dzieciach trochę strachu, ale bardzo dzielnie się zachowały i w prawidłowy sposób opuściły niebezpieczne miejsce, zdając w ten sposób egzamin z wiedzy, którą zdobyły wcześniej w przedszkolu i na zajęciach w Straży Pożarnej. Bardzo ciekawym momentem wycieczki było dokładne obejrzenie wozu strażackiego i zwiedzanie garażu pojazdów strażackich. Główną atrakcją była samodzielna obsługa "węża" strażackiego, każde dziecko celnie trafiło w pachołek przewracając go strumieniem wody. W podziękowaniu za wspaniałą wycieczkę, dzieci wręczyły dowódcy album z rysunkami, które same wykonały.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie!