• Odwiedziło nas: 195975 osób
Czwartek, 2017-05-25
Borysa, Magdy

"Pieczemy pierniczki"

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » "Pieczemy pierniczki"

Grupa III " Promyczki' 13 grudnia udała się na warsztaty kulinarne do Szkoły Gastronomicznej. Dzieci przy pomocy nauczycieli i uczniów szkoły upiekły i ozdobiły pyszne pierniczki. Samodzielnie wałkowały ciasto i wykrawały ciasteczka, a potem układały je na blaszkach. Po upieczeniu zdobiły pierniczki kolorowymi cukiereczkami i lukrem. Ale zanim wzięły się do pracy na mini wykładzie dowiedziały się od Pani dietetyk, co jet potrzebne do wyrobienia ciasta i jakie przyprawy wchodzą w skład przyprawy do pierników, a niektóre z nich nawet mogły spróbować. Pani dietetyk podpowiedziała także dzieciom czym można zastąpić cukrowe ozdoby, aby pierniczki nie miały aż tak dużo cukru i sztucznych barwników ( sok z buraków, trochę szpinaku, sok z marchewki dadzą piękny kolor lukrowi, a z suszonych owoców, orzechów i migdałów można układać piękne wzorki).
Bardzo dziękujemy!