Sobota, 2018-07-21
Danieli, Wawrzyńca

DZIEŃ WARZYW I OWOCÓW (2017r)

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » DZIEŃ WARZYW I OWOCÓW (2017r)

Piątek, 20 października upłynął w przedszkolu pod hasłem DZIEŃ WARZYW I OWOCÓW. Wszystkie dzieci ubrane były na różne kolory: czerwony, pomarańczowy, zielony i żółty. Każdy kolor symbolizował nazwę owocu lub warzywa. Pani dyrektor przywitała wszystkie dzieci i zaprosiła je do obejrzenia teatrzyku w wykonaniu pań pt.: Na straganie. Następnie wręczyła laureatom konkursu plastycznego "Cudaki-warzywniaki"dyplomy i drobne upominki. Każda grupa zaśpiewała przygotowaną piosenkę o tematyce warzyw. Warzywa towarzyszyły dzieciom przez cały czas w kolejnych konkurencjach: był to bieg z ziemniakiem oraz rzut kartoflem do worka. Na koniec dzieci schrupały z wielkim apetytem marchewki, które smakowały wyjątkowo pysznieUśmiech W drugiej części dnia każda grupa wykonała pracę plastyczną, które będą ozdabiały przedszkolny korytarz.