Piątek, 2017-12-15
Celiny, Ireneusza

"Morskie Opowieści"

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » "Morskie Opowieści"

"Morskie Opowieści"

16.11.2017r. gr.II "Biedronki" i i gr.IV ' Promyczki' w ramach współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną brała udział w warsztatach multisensorycznych dla przedszkolaków "Morskie Opowieści" w ramach projektu " Iść za marzeniem, czyli śladami Conrada'. Dzieci dowiedziały się jak zbudowany jest żaglowiec i statek, co to jest sygnał S.O.S, jak nadać wiadomość Alfabetem Morse'a. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda podwodne życie i czy rafa koralowa jest bezpieczna. Wszystkie te wiadomości dzieci zdobyły poprzez zabawy, rekwizyty i zdjęcia. Szczególną atrakcją zajęć było wcielanie się w rolę prawdziwych nurków oraz test odwagi – zmierzenie się w cztery oczy z kolczastą rybą – rozdymką i zębem rekina.