Piątek, 2017-12-15

Dzień Górnika - 2017

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Dzień Górnika - 2017

"Dzień Górnika"

04 grudnia w naszym przedszkolu gościliśmy górników, którzy przybyli do nas na zaproszenie z okazji ich święta - " Barbórki". Panowie bardzo ciekawie opowiadali o swojej pracy pod ziemią. Dzieci dowiedziały się jak wygląda zjazd górników pod ziemię, jakich maszyn używają do wydobycia rudy miedzi i na jakiej głębokości są korytarze w kopalni. Aby dzieci mogły bardziej zrozumieć na czym polega praca górnika, goście podarowali przedszkolakom okolicznościowe karty pocztowe, które przedstawiają kopalnię i pracujących górników. Dzieci mogły także dotknąć kawałek rudy miedzi i obejrzeć ubiór górnika, w którym zjeżdża pod ziemię oraz strój galowy z pięknym białym pióropuszem. Od dzisiaj dzieci wiedzą, że są jeszcze zielone pióropusze i czerwone , które zdobią czapki orkiestry górniczej.
Na zakończenie dzieci podziękowały i wręczyły zaproszonym gościom kwiaty i laurki.
Bardzo dziękujemy !