• Odwiedziło nas: 206043 osób
Piątek, 2017-09-22
Maury, Milany

Mali badacze we "Wrzosowej krainie" w Borówkach - zajęcia edukacyjne.

Jesteś tu: » Strona startowa » Projekt "Wielokulturowość i sztuka szansą transgranicznego malucha" » Mali badacze we "Wrzosowej krainie" w Borówkach - zajęcia edukacyjne.

Mali badacze we "Wrzosowej krainie" w Borówkach

12 czerwca 2014 roku  po raz ostatni witaliśmy w naszym przedszkolu  gości  z Czech . Spotkanie to kończyło całoroczną wspólpracę w ramach Projektu "Wielokulturowość i sztuka szansą trasnagranicznego malucha". Miło nam było gościć przedstawicieli władz miasta, Wydziału Oświaty, dyrektorki przedszkoli i przedstawicieli Rady Rodziców, którzy przybyli na uroczystość. Tym razem zarówno dzieci polskie jak i czeskie zaprezentowały się w krótkim programie artystycznym. Po części oficjalnej, dzieci z grupy IV wraz z gośćmi z Czech pojechały na wycieczkę do „Wrzosowej krainy” w Borówkach. Tam przedszkolaki  miały możliwość bezpośredniego spotkania z dziedzictwem przyrodniczo-kulturowym wschodniej części Borów Dolnośląskich. Zdobywały wiadomości na „Warsztatach zielarskich” na temat zastosowania ziół  w gospodarstwie domowym i w lecznictwie. Samodzielnie wykonały woreczki zapachowe z suszonych kwiatów i ziół, a także same ulepiły i  upiekły  litewskie pierożki. Wspólny pobyt w ogrodzie pełnym zieleni dostarczył dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń.