• Odwiedziło nas: 200686 osób
Czwartek, 2017-07-20
Fryderyka, Małgorzaty

Projekt " Mały badacz i odkrywca"

Jesteś tu: » Strona startowa » Projekt " Mały badacz i odkrywca"

Nasze przedszkole od 1 listopada 2016 roku do 30 czerwca 2017 roku realizuje projekt: "Mały badacz i odkrywca"

Projekt „ Mały badacz i odkrywca” współfinansowany jest ze środków Unii

Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa przy

wsparciu Euroregionu Nysa.

Projekt realizowany jest przez Gminę Miejską Bolesławiec, a partnerem wiodącym jest Miejskie Przedszkole

Publiczne nr 2 im. Marii Konopnickiej w Bolesławcu

Partnerem zagranicznym jest  Materska Skola w Libercu w Czechach.

Cele projektu

Cele główne:

1. Rozszerzanie wspólpracy i rozwój przyszłego partnerstwa pomiędzy transgranicznymi placówkami.

2. Poznanie funkcjonowania placówek przedszkolnych oraz podobieństw i różnic w systemie edukacji i wychowania po obu stronach granicy.

3. Rozwijanie aktywności poznawczej dziecka przez organizowanie warunków do prowadzenia działań badawczych, rozwijania zainteresowań poznawczych oraz do czerpania radości w odkrywaniu nowego.

4. Poszerzanie oferty edukacyjnej po obu stronach granicy o zajęcia specjalistyczne wspomagające rozwój dzieci - podnoszenie ich kompetencji i umiejetności.

Cele bezpośrednie:

1. Rozwijanie kompetencji społecznych i obywatelskich dzieci w wieku przedszkolnym.

2. Wzbogacanie osobowości dzieci poprzez współuczestnictwo dzieci polskich i czeskich w imporezach kulturalnych i artystycznych.

3. pokonywanie barier między narodami - poznanie języka sąsiadów, tradycji, obyczajów i dorobku kulturowego miast.

4. Wymiana doświadczeń zawodowych nauczycieli w pracy z dziećmi przedszkolnymi.

5. Rozwijanie w dziecku szacunku dla jego tożsamosci kulturowej, języka i wartości dla kraju, w którym mieszka, jak i dla innych kultur.

W ramach projektu zorganizowane zostaną 4 działania:

1. "IQLANDIA" - zajęcia badawcze w IQ PAKU w Libercu - wyjazd dzieci na spotkanie do Czech.
2. Polsko - czeskie warsztaty dla nauczycieli dotyczące "Metod projektów badawczych dla dzieci w
wieku przedszkolnym".
3. Mali badacze w "Średniowiecznym Grodzie" w Brzeźniku - zajęcia edukacyjne.
4. "Festiwal talentów" - zakończenie i podsumowanie projektu.