• Odwiedziło nas: 200673 osób
Czwartek, 2017-07-20
Fryderyka, Małgorzaty

Jesteś tu: » Strona startowa » Projekt " Mały badacz i odkrywca" » Polsko - czeskie warsztaty dla nauczycieli dotyczące "Metod projektów badawczych dla dzieci w wieku przedszkolnym".

W dniach 04-05.03.2017 r. w Szklarskiej Porębie, odbyły się warsztaty dla personelu MPP Nr 2 Bolesławcu i Materska Skola w Libercu z zakres "Metod projektów badawczych dla dzieci w wieku przedszkolnym"  . Było to drugie spotkanie  realizowane w ramach projektu nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/16 012/0000404  pn.: "Mały badacz i odkrywca", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu Nysa.

Podczas polsko - czeskich warsztatów: „Mały badacz i odkrywca wyrusza w świat ...” realizowane były następujące bloki tematyczne:

• Taniec nie zna granic – poznajemy tańce innych narodów.
  • Otwórz swój mózg – zostań małym badaczem i eksperymentuj
  • Gdzie ukrywają się dźwięki? – zabawy z instrumentami perkusyjnymi, bum, bum rurki.
  • Matematyka jest łatwa – czyli proste ćwiczenia i działanie matematyczne z odrobiną humoru.
  • Ty też możesz zostać artystą – odkrywamy świat kolorowych farb
  • Worek różności – gry i zabawy na twórcze działania, logiczne myślenie i współpracę w grupie.