• Odwiedziło nas: 202829 osób
Piątek, 2017-08-18
Bogusława, Bronisława

Zakończenie projektu" Mały badacz i odkrywca" w CIK-u

Jesteś tu: » Strona startowa » Projekt " Mały badacz i odkrywca" » Zakończenie projektu" Mały badacz i odkrywca" w CIK-u

Zakończenie projektu" Mały badacz i odkrywca"

Dnia 13 czerwca 2017 r. w CIK „Orzeł”, odbyło się  czwarte, podsumowujące spotkanie realizowane w ramach projektu nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/16 12/0000404  pn.: "Mały badacz i odkrywca", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu Nysa.

Podczas tego  działania, polskie i czeskie przedszkolaki miały sposobność zaprezentowania swych tanecznych i wokalnych uzdolnień, ukazując w spektaklu „ Mały badacz i odkrywca wyrusza w świat” elementy kultury i folkloru kraju naszego czeskiego partnera i innych inspirujących swą odmiennością państw.  Festiwalowi towarzyszyły pokazy eksperymentów z wodą  i magicznymi płynami, podczas których nie zabrakło efektownych wybuchów i rozbłysków. Te proste doświadczenia przeprowadzone przez przedszkolaków oraz naszych niezawodnych rodziców, wprowadziły najmłodszych w świat skomplikowanej fizyki i chemii. Mamy nadzieję, że zainspirowały  one dzieci   do dalszych twórczych poszukiwań i rozwoju aktywności poznawczej.