Dzień Pluszowego Misia

Jednym z ulubionych dni przedszkolaków jest Dzień Pluszowego Misia, obchodzony 25 listopada. W tym roku dzieci w naszym przedszkolu mogły poznać misie znane i nieznane.

Nauczycielka na początek zadała dzieciom zagadkę, której odpowiedzią było słowo „miś”. Następnie zaprosiła do zabawy ruchowej, w której recytowała tekst rymowanki, a dzieci wykonywały wymienione czynności.

Główną częścią programu była prezentacja multimedialna o misiach, która przedstawiała także filmiki - fragmenty z bajek. Dzieci przypomniały sobie i też poznały misie takie jak: Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Miś Coralgol, Miś Yogi i Boo Boo, Koda i Kenai, Gumisie, Baloo, Troskliwe misie, Miś Paddington, Masza i niedźwiedź, Po. Prezentacja zakończona była fotografiami prawdziwych misiów.

Po prezentacji dzieci wesoło śpiewały piosenkę „Jadą misie”. Potem przyszedł czas na pracę plastyczną „Nasz miś”. Dzieci kolorowały i wyklejały misie. Na koniec rozdane zostały dzieciom prezenty, którymi były papierowe opaski na rękę z obrazkiem misia.