Wielokulturowe spotkanie przy choince

WIELOKULTUROWE SPOTKANIE PRZY CHOINCE

12 grudnia nasze przedszkole gościło dzieci z Liberca. To już druga ich wizyta w ramach programu " Wielokulturowość i sztuka szansą transgranicznego malucha". Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem pt. " Śpiąca królewna" w wykonaniu rodziców z Przedszkolnego Koła Aktorskiego oraz przedszkolaków. Bajka przedstawiona w języku czeskim, występy taneczno- wokalne dzieci oraz efektywne stroje podobały się gościom z południa. Po bajce zawitał do przedszkola Mikołaj, który wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój i zaprosił do wspólnego wykonywania stroików. Cichy pokład muzyczny kolęd wywołał bardzo podniosłą atmosferę. Po wspólnym obiedzie, dzieci udały się na wycieczkę do zakładów ceramicznych, a po powrocie wzięły udział w Quizie wiedzy o naszych krajach. Wizyta ta była formą ciekawej intrgracji, wspólnego działania i zabawy dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli.