Program - Polskie Radio Dzieciom

 

 

Ruszyło Polskie Radio Dzieciom – nowy program cyfrowy Polskiego Radia

1 kwietnia br. Polskie Radio uruchomiło nowy program skierowany do Dzieci i Rodziców – Polskie Radio Dzieciom. W ramówce znajdują się audycje z udziałem kultowych postaci – m.in. żaby Moniki i Kulfona, a także zupełnie nowych bajkowych bohaterów. Nie brakuje również programów rozwijających kreatywność i zdolności artystyczne, audycji muzycznych, edukacyjnych oraz oferty dla rodziców. Polskie Radio Dzieciom nadawane jest w technologii cyfrowej, w systemie DAB+.


Polskie Radio Dzieciom to pierwszy ogólnopolski program zapewniający tak bogatą i wszechstronną ofertę audycji kierowanych do Dzieci i Rodziców, nadawany bez reklam. Codziennie słynny Magister Sprężynka zachęca Najmłodszych do rozwiązywania edukacyjnych zagadek z dziedziny przyrody, chemii i fizyki, a sympatyczni i zadziorni Monika i Kulfon opowiadają zabawne historyjki oraz bajki okraszone ich niepowtarzalnym humorem. Interaktywny „Warsztat Małego Artysty” inspiruje do samodzielnego tworzenia rysunków, wycinanek i figurek, a także wspólnej zabawy z Rodzicami.  Natomiast w „Bezpiecznym Maluchu” policjanci wraz z Kulfonem będą uczyć młodych Słuchaczy zasad przestrzegania bezpieczeństwa, a także właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia.  Stałe miejsce w ramówce znajdują też najwspanialsze słuchowiska Polskiego Radia, nauka obcych języków, gry i zabawy. Dopełnieniem jest najpiękniejsza muzyka dla Dzieci, zarówno z polskiego jak i zagranicznego repertuaru. Polskie Radio Dzieciom dba również o potrzeby Rodziców, oferując im audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów, a wieczorami doskonałą muzykę jazzową.


Polskiego Radia Dzieciom może słuchać cała Rodzina - chcemy inspirować Rodziców i zachęcać do wspólnej aktywności. Nasza antena będzie żywa, dlatego stawiamy na interakcję i kontakt ze Słuchaczami – mówi Dominika Sygiet-Seńczyszyn, sekretarz redakcji Polskiego Radia Dzieciom.


Więcej informacji na stronie dzieci.polskieradio.pl