AKCJA MEN " DZIECI UCZĄ RODZICÓW"

Lekcja 6 " Niezwykła podróż"

28 lutego i 4 marca 2022 roku, dzieci z grupy III „ Krasnoludki”, IV " Słoneczka" i V „ Żabki” wzięły udział w 6 lekcji pt.: „ Niezwykła podróż”. Celem lekcji było ukazanie dzieciom jak niezwykła jest nasza planeta oraz jak działalność człowieka sprawia, że na Ziemi jest wiele fascynujących miejsc stworzonych przez ludzi na przestrzeni wieków.

Podczas tej lekcji dzieci:

- dowiedziały się czym są kontynenty i oceany oraz poznały ich nazwy

- poznały niezwykłe budowle stworzone przez człowieka: piramidy, wielki chiński mur,  koloseum ….

- dowiedziały się gdzie żyją kangury, misie koale, pingwiny i płetwal nerwański

- skąd pochodzi pizza

- gdzie jest największa rafa koralowa na świecie

- jaki kraj nazywany jest krajem kwitnącej wiśni

Po obejrzeniu prezentacji dzieci wykonały karty pracy.

ROZMAWIAMY                                                         OGLADAMY PREZENTACJĘ

PRACUJEMY

NASZE KARTY PRACY

REALIZACJA PROGRAMU PRZEZ GRUPĘ " KRASNOLUDKÓW "

Lekcja 5 " Bezpieczne ferie"

31 stycznia 2022 r, dzieci z grupy V „ Żabki”, wzięły udział w 5 lekcji pt.: „ Bezpieczne ferie”.

Zanim przedszkolaki przystąpiły do obejrzenia prezentacji, rozwiązały krzyżówkę, której głównym hasłem było słowo Ferie. Dzieci zastanawiały się, co to są ferie i co należy zrobić aby ten czas był wesoły, ale przede wszystkim bezpieczny. Po wyrażeniu swoich pomysłów, z uwagą obejrzały prezentacje podczas, której dowiedziały się jak bezpiecznie spędzać czas bawiąc się na śniegu, jak dbać o swoje zdrowie w zimowe i mroźne dni, poznały zasady bezpiecznego przebywania w górach.

Z chęcią wykonały proponowane karty pracy.

Lekcja 4  " Świąteczna Opowieść"

Okres Bożego Narodzenia to czas szczególny dla wszystkich. 21 grudnia " Żabki" uczestniczyły w lekcji " Świąteczna Opowieść". Przygotowana prezentacja pomogła dzieciom poznać świąteczne tradycje i zwyczaje, zrozumieć czym jest pomaganie i dlaczego  jest to ważne, jak małymi gestami można sprawić radość innym. Dzieci chętnie wykonały proponowane karty pracy oraz wykonały kartkę świateczną dla swojej rodziny.

Lekcja 2: " Magiczny las"

W dniach 26-29 października , dzieci z grupy " Krasnoludki, Słoneczka i Żabki uczestniczyły w lekcji pt.: "Magiczny las". W ramach tej lekcji oglądając prezentację o lesie, przedszkolaki poszerzyły wiedzę o mieszkańcach lasu tj. borsuk, jeż, sarna, sowa, niedźwiedź, lis... , poznały budowę lasu oraz kilka gatunków drzew: sosna, klon, świerk . Dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się w lesie, czego nie wolno robić. Poznały  określenie "Rezerwat Przyrody" oraz zasady zachowania na jego terenie. Aby utrwalić zdobytą wiedzę, przedszkolaki wykonały w przedszkolu kilka kart pracy. Niektóre karty wykonały razem z rodzicami w domu. Temat o lesie zainspirował dzieci do wykonania prac z użyciem materiału przyrodniczego. Powstały prace z użyciem liści " Jesienne inspiracje"oraz " Leśne cudaki" z szyszek.

Lekcja 1: “Bezpieczny Uczeń”

Podczas pierwszej lekcji w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" dzieci zdobyły i utrwaliły zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poznały zasady przechodzenia na przejściu dla pieszych,  najważniejsze znaki drogowe, a także zasady zachowania podczas zabawy na placu zabaw.

Obejrzały prezentację mutimedialną oraz wykonały wiele kart pracy. Swoją wiedzą mogły podzielić się z rodzicami i rodzeństwem w domu.