WOJEWÓDZKI PROJEKT EDUKACYJNY " OPIEKUN ZWIERZĄT"

Organizatorem Projektu „Opiekun zwierząt” jest  Przedszkole nr 20 we Wrocławiu.

Patronat Honorowy nad projektem sprawuje  Prezydent Wrocławia ,a partnerem projektu

jest Fundacja Niechciane  i  Zapomniane z siedzibą w Łodzi.

Projekt trwa od 01.11.2019r. do 30.05.2020 r. Po zrealizowaniu wyznaczonych zadań przedszkole otrzyma

odznakę Opiekuna Zwierząt.

W dniach 14-17 stycznia 2020r. dzieci we wszystkich grupach wiekowych, uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych na temat „ Jak pomagać ptakom i zwierzętom przetrwać zimę”, w ramach realizowanego wojewódzkiego projektu edukacyjnego „ Opiekun zwierząt”. Przedszkolaki poznały różne rodzaje ptaków, ich wygląd, zwyczaje, środowisko, sposób odżywiania. W grupach „ Żabki i Jeżyki” dzieci przyniosły zrobione z rodzicami karmniki oraz specjalne pokarmy, które zostały wystawione za okno, w sali przedszkolnej. Jest to wspaniała okazja do bezpośredniej obserwacji ptaków, w ptasiej stołówce. Naszą stołówkę odwiedziła już sikorka i wróbelek.

26 listopada 2019 r.dzieci z grupy " Żabki" , realizując projekt" Opiekun Zwierząt" odwiedziły Salon Pielęgnacji Psów " Kraina Szczekusi". Właścicielka salonu, pani Sara bardzo szczegółowo pokazała i opowiedziała dzieciom jak należy pielęgnować pieski.

Dokładnie pokazała każdy etap: kąpanie, suszenie, czesanie, strzyżenie, pielęgnacja uszu, oczu i obcinanie paznokci. Przy niektórych zabiegach pomagały dzieci. Przedszkolaki dowiedziały się również jak należy karmić pieski aby były zdrowe i wesołe. Na zakończenie wizyty, dzieci otrzymały Certyfikat przedszkolnego fryzjera piesków oraz słodycze. My wręczyliśmy pani Sarze piękną laurkę.