ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM!- PROJEKT EDUKACYJNY

                                                             ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM!

 

Nasze przedszkole już kolejny rok przystąpiło do realizacji projektu edukacyjnego " Zdrowo jem, więcej wiem!",nad którym honorowy patronat objęła Pierwsza Dama, Agata Kornahauser-Duda. 

Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. 

                                                                       II ETAP-  WIOSENNY

  

8-9 lutego 20121 r w grupach starszych rozpoczęliśmy realizację zadań w ramach projektu „ Zdrowo jem, więcej wiem!”- etap wiosenny.

W pierwszym dniu, dzieci zapoznały się z Piramidą Zdrowia Ucznia czyli Piramidą Żywienia. Dowiedziały się, skąd się wzięła nazwa piramida i jej kształt. Obejrzały kilka filmów edukacyjnych tj. Egipt-państwo nad Nilem, Gand Świeżaków2- Piramida Żywienia oraz Owoce i warzywa codziennymi bohaterami w naszej piramidzie żywienia. Dzieci doskonale opanowały zasady zdrowego odżywiania , wiedzą, które produkty należy jeść codziennie , a które w ograniczonej ilości. Rozumieją dlaczego podstawą zdrowego odżywiania jest ruch.   

W drugim dniu dzieci przystąpiły do wykonania pracy konkursowej pt. : „Najlepszy rysunek Piramidy Zdrowia”. Już od samego rana dzieci wyszukiwały i wycinały z gazet produkty do zrobienia piramidy zdrowia. Dzieci pracowały w zespołach. Po skończonej pracy , dzieci oceniały się wzajemnie. Każde dziecko mogło oddać jeden głos- przykleić gwiazdkę na wybranej pracy. Do oceny prac zaproszone zostały panie z młodszej grupy. Najwięcej głosów uzyskała praca chłopców. Wszystkie prace ozdabiają korytarz przedszkolny, zachęcając inne dzieci do zdrowego trybu życia. 

Starszaki w ramach realizowanego projektu wykonały sok marchewkowo- bananowo- jabłkowy.

 

     

    

      

      

     

 

 

                                                                                  I ETAP- JESIENNY

Dzieci z grupy „Jeżyki” i „Żabki” systematycznie realizowały kolejne zadania  I etapu jesiennego wynikające z projektu .

Przedszkolaki zdobywały wiedzę na temat zdrowego odżywiania, obejrzały wiele bajek i filmów edukacyjnych, wykonały dużo prac plastycznych oraz wzięły udział w zajęciach kulinarnych, podczas których wykonały koktajl owocowy.

Dzieci wiedzą jakie produkty należy jeść aby prawidłowo się rozwijać, co szkodzi ich zdrowiu oraz jak ważne w codziennym wyżywieniu jest spożywanie warzyw i owoców. Doskonale wiedzą czym można zastąpić słodycze, cukier aby było zdrowo a jednocześnie słodko. 

Przy realizowaniu zadań, włączyli się również rodzice, którzy na bieżąco śledzili pracę i poczynania dzieci. Wspólnie z dziećmi szykowali w domu zdrowe przekąski. Sami również mogli skorzystać z prezentacji pt.: „ Różne oblicza cukru”.

Brak opisu.  Brak opisu. Brak opisu.

 

 Brak opisu.    Brak opisu.    Brak opisu.    Brak opisu.  

Brak opisu.   Brak opisu.    Brak opisu. 

Brak opisu.  Brak opisu.  Brak opisu. Brak opisu.

 

 Brak opisu.    Brak opisu.