X Jubileuszowe Święto Optymizmu

Scenariusz obchodów „Dnia Optymisty” w  Miejskim Przedszkolu Publicznym nr 2

Termin: 13 maja 2021 r., godz. 9.30

1. Przywitanie przez Dyrektora gości i przedszkolaków w sali gr V lub na  placu zabaw.
  2. Przedstawienie celu spotkania, wyjaśnienie terminu „optymista” i przekonanie zgromadzonych jak jest to ważna i pożądana cecha (burza mózgów).
  3. Zaśpiewanie „Hymnu optymistów”  na melodię piosenki „Jestem sobie przedszkolaczek”
  4. Oglądanie makiety „Naszego optymistycznego miasteczka”; odczytywanie przez dzieci z grup starszych nazw optymistycznych uliczek, zakątków i budynków.
  5. Pokaz mody przebojowych, optymistycznych przedszkolaków na ścieżce „Dobrych myśli”.
  6. Prezentacja układu tanecznego „Taniec radości” w wykonaniu grup IV i V.
  7. Gra terenowa „Listy do optymistów”.
  8. Przejście ścieżką „Dobrych myśli” do optymistycznego drzewka; ozdabianie go słoneczkami z optymistycznymi sentencjami; utworzenie kręgu wokół drzewa, zaśpiewanie piosenki pt.: „Krąg dziecięcych rąk”.
  9. Posadzenie „ Optymistycznego drzewka”; zakopanie pod drzewkiem „Kapsuły czasu”, w której umieszczona jest informacja o obchodach X Święta Optymisty w MPP nr 2, jej uczestnikach i sentencją dla przyszłych pokoleń optymistycznych przedszkolaków.
  10. Rozdanie uczestnikom zabawy balonów w kolorach tęczy zawierających „Złote, optymistyczne  myśli”, kierowane do rodziców.

Zadania:

• Dekorowanie „Optymistycznych schodów”.
  • Zawieszenie na  ogrodzeniu i bramie wejściowej do przedszkola optymistycznych sentencji i odbitych  przez dzieci „Tęczowych łapek”.
  • Przygotowanie słoneczek i serc z optymistycznymi sentencjami do zawieszenia na „Drzewku optymisty”.
  • Przygotowanie „Optymistycznych krzeseł”.
  • Przygotowanie i udekorowanie ścieżki „Dobrych myśli”.
  • Przygotowanie strojów do pokazu mody.
  • Przygotowanie listów z zadaniami do gry terenowej
  • Wykonanie makiety „Naszego optymistycznego miasteczka”.
  • Wykonanie w grupach prac plastycznych na temat: „Mój kolorowy świat” - wystawa w sali gr V.
  • Przygotowanie produktów do deseru / ciasteczek z dobrą wróżbą