PROGRAM " PRZEDSZKOLE NA CZASIE"

PRZEDSZKOLE NA CZASIE

W styczniu, nasze przedszkole otrzymało certyfikat za udział w programie „Przedszkole na Czasie”. W programie uczestniczyły dzieci z grupy : II „Misie” , III „Krasnoludki” , IV     „ Słoneczka” i V ,,Żabki”.

Celem programu było wprowadzenie dzieci w zagadnienia związane z czasem. Poprzez zabawy zaproponowane w projekcie, dzieci uczyły się: jak odczytywać godziny, jak rozpoznawać pory roku, ale także poznały normy społeczne, zasady organizacji czasu i budowania w oparciu o niego relacji międzyludzkich.

Do wyboru było 10 zadań . Zrealizowane zostały zadania:

- Poznanie i rysowanie postaci Tymiego , który miał nauczyć dzieci używać słowa przepraszam w różnych sytuacjach.

- Rozmowa na temat do czego może nam się przydać zegarek, a dokładniej  umiejętność odczytywania godzin. I tak jak bohater Nenek dzieci skonstruowały super pojazdy z ekologicznych materiałów , zbudowały trasę i zorganizowały wyścig, w którym mierzony był czas przejazdu .

- Dzieci wykonały książeczkę „  Zabaw na czas”.

- Namalowały prace jak lubią spędzać czas wspólnie ,a co lubią robić sami.

- Zabawa „ Czas to pojęcie względne”.

-  Ostatnie zadanie z jakim  przedszkolaki zmierzyły się to Kapsuła Czasu.